Çağımızın Eskimeyen Tasarımı: Hayvan Figürlü Çini Kase

Günlük hayatta sorunsuz şekilde kullanabileceğiniz hayvan figürlü çini kase, şık şekilde tasarlanmış olması bizleri cezbediyor.

El yapımı çini kaselerin, diğer kaselere oranla farklı görselliği bulunması sofralarımıza da farklılık kazandırabilir. Sürekli aynı tarz kaseleri evlerimizde kullanıyoruz. Bir süre sonra çok monoton hale dönüşebiliyor. Neden farklı tasarımlara başvurmayalım? Eski tarihte de çok sık kullanılan hayvan figürleri, şimdilerde de çok moda olmuş durumda. Değişik boyutlara sahne olan çini kaselerimizi her alanda kullanabiliyoruz. Farklı hayvan figürlerini barındıran çini kase, tasarıma daha büyük farklılık kazandırmış. İçeriğinde kullanılan dayanıklı malzemeler, kasenin daha uzun süre şeklinde kullanılmasını sağlıyor. Bir kaseden daha fazlası olduğunu kanıtlayan çini kaseleri kullanarak sofralarınızı daha keyifli ortama dönüştürebilirsiniz.

Çini Kaselerde Hangi Hayvan Figürleri Kullanılmış?

Aklınıza gelebilecek tüm hayvan figürleri çini kaselerinin imalatı yapılırken kullanılabiliyor. Fakat daha çok at, kurt, köpek ayı gibi gücü temsil eden hayvan figürlerine yer verilmiş. Aynı zamanda kase içerisinde kullanılan değişik renkler, ürünün daha canlı ve hoş durmasına katkı sağlıyor. Sade bir tabak görüntüsünden uzaklaşmasına yardımcı oluyor. Çini kaseleri ister süs amaçlı olarak istersek de sofralarımızda kullanabiliriz. Çini tasarımları özellikle sanat tarihinde büyük bir önem arz ediyor. Tarihi daha iyi şekilde yaşamamızı, hatıraların canlanmasını sağlıyor. Türk gelenek ve adetlerimize düşkün bireyler olduğumuz için bu tarz çini figürlerine sahip kaseleri kullanmaya başlayabilirsiniz. Her bir karesinde emeği ve usta işçiliği gösteren ürünler olduğundan dolayı hafife almadan bu ürünleri kullanmamız gerekiyor. İstenirse farklı boyutlarını da çok rahat şekilde bulabiliyoruz. Çini figürleri gördük sıra heyecanlanmadan duramıyoruz.

 

Hiç eskimeyen ve önemini koruyan çini figürleriyle, yaşamımızda bir farklılık yapmaya devam edebiliriz. Farklı geometrik düzenlemelere sahip modellerini bulabilir ve yaşam alanlarınızda kullanmaya başlamayabilirsiniz. Kaselerin görsel güzelliği kadar kullanışlı yanları da oldukça dikkat çekici türden. Her biri derin  ve ayaklı şekildedir. Kolay sabitlenebilir. Vazolarda, heykellerde sıkça rastlamış olduğumuz bu tasarımları artık çini kaselerinde de görebilmemiz mutluluk verici.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir